ПРАВИЛА

внутрішнього розпорядку для працівників

Добриновецького закладу загальної середньої освіти

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників закладу, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок.

Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв’язує керівник закладу в межах надання йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку спільно з профспілковим комітетом.

У Добриновецькому ЗЗСО трудова дисципліна ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов'язків і є необхідною умовою організації ефективної праці та освітнього процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

ІІ. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ

При прийнятті на роботу особа, що працевлаштовується, подає трудову книжку, оформлену в установленому порядку, пред’являє паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку; військовозобов’язані пред’являють військовий квиток.

Особи, які влаштовуються на роботу, що вимагає спеціальних знань, зобов’язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку (диплом, атестат, посвідчення), копії, які залишаються в особовій справі працівника.Особи, які приймаються на роботу, зобов’язані подати медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи з дітьми.

Працівники закладу можуть працювати за сумісництвом та суміщенням відповідно до чинного законодавства.

Прийняття на роботу та звільнення працівника оформлюється наказом директора, який оголошується працівнику під розпис.

На осіб, які пропрацювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки. На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника власником.

Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установахі організаціях, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мінюсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на директора.

Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу, директор зобов’язаний:

o роз’яснити працівникові його права і обов’язки та істотні умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

o ознайомитипрацівника з правилами внутрішнього розпорядкудля працівників Добриновецького ЗЗСОта колективним договором;

o визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

o проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством, та умовами, передбаченими в контракті.

Розірвання трудового договору з ініціативи власника допускається у випадках, передбачених чинним законодавством. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу освіти, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності до чинногозаконодавства.

III. ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

Припинення трудового договору може бути тільки на підставах, передбачених законодавством.

Працівники мають право розірвати трудовий договір, попередивши адміністрацію школи письмово за два тижні.

Враховуючи специфіку установи, вчителю, не рекомендується проводити звільнення протягом навчального року. При комплектуванні педагогічних кадрів на наступний навчальний рік працівник зобов'язаний попередити адміністрацію про наступне звільнення або про тимчасове.

Перед звільненням працівник, якщо він є особою матеріально-відповідальною, зобов'язаний передати закріплені за ним матеріальні цінності через централізовану бухгалтерію управління освіти завгоспу або директору школи.

У день звільнення адміністрація повинна видати працівнику його трудову книжку, повністю оформлену, а також видати йому остаточний розрахунок.

Працівнику видається виписка з наказу про термін проходження останньої атестації і про присвоєння категорії.

IV. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

1. Педагогічні працівники мають право на:

захист професійної честі, гідності;

вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

індивідуальну педагогічну діяльність;

участь у самоврядуванні;

користування подовженою оплачуваною відпусткою;

підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту програм, форм навчання в організаціях та установах, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку

2. Працівники школи зобов'язані:

Ø Працювати чесно і добросовісно, виконувати обов'язки педагогічних працівників у відповідності із ст. 54 Закону України "Про освіту", суворо виконувати навчальний режим, Закон України "Про повну загальну середню освіту" і Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;

Ø Дотримуватися вимог техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежної охорони, передбачених відповідними правилами та інструкціями;

Ø Берегти навчальні і загальношкільні приміщення, обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо; виховувати у учнів бережливе ставлення до шкільного майна;

Ø Проходити медичні огляди у визначені терміни у відповідності з інструкцією про проведення періодичних медичних оглядів.

3. Працівники школи повинні:

забезпечувати умови для засвоєння здобувачами освіти навчальних програм на рівні обов’язкових державних стандартів, сприяти розвиткові здібностей здобувачів освіти;

настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі; правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства;

виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, любові до країни, державного гімну, соціального устрою, державних символів;

готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, релігійними групами;

додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини;

захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, іншим шкідливим звичкам;

постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

4. Основні функціональні обов'язкизаступників директора, психолога, вчителів, класних керівників, керівника допризовної підготовки юнаків, завідуючих навчальними кабінетами, спортзалом, майстернями, завідуючої бібліотекою, технічного персоналу затверджуються наказом директора.

Коло обов'язків, які виконує кожний працівник на своїй посаді, визначається, крім цих Правил, посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку.

Завідуючий господарством школи за узгодженням з директором визначає об'єм і характер роботи технічного обслуговуючого персоналу закладу з урахуванням навантаження в межах робочого дня.

5. Обов'язки вчителів:

o Кожний учитель, з'явившись на роботу, знайомиться з усіма розпорядженнями і об'явами, які вивішуються адміністрацією і громадськими організаціями.

o Учителі з'являються у школу не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку свого уроку.

o Про причини відсутності чи запізнення вчитель подає пояснення директору школи.

o Перед початком уроку вчитель перевіряє готовність здобувачів освіти до уроку і санітарний стан навчального приміщення. У випадку, якщо кабінет не підготовлений належним чином до занять, учитель має право не розпочинати урок до приведення кабінету в повну готовність.

o Після дзвоника з уроку вчитель повідомляє здобувачів освіти про закінчення заняття і дає дозвіл на організований вихід із класу, організує роботу чергових по виконанню санітарно-гігієнічного режиму школи.

o Учитель, який проводив останній урок, не залишає чергових по класу до завершення ними чергування.

o Учитель несе відповідальність за збереження майна, чистоту і порядок у кабінеті під час уроку.

o Закріплення робочих місць за здобувачами освіти проводять у класах класні керівники.

o Учитель зобов'язаний на початку уроку особисто відмітити в класному журналі відсутніх учнів.

o Учитель зобов'язаний у день проведення уроку записати в класному журналі зміст даного уроку і домашнє завдання учням.

o Учитель повинен на вимогу адміністрації, вийти на заміну уроків відсутнього колеги.

o Учитель, який замінює урок, зобов'язаний після його закінчення зробити відповідні нотатки у класному журналі і у журналі "Заміни уроків". При відсутності таких оплата заміни не проводиться.

o Класний керівник супроводжує здобувачів освіти до їдальні, контролює їх харчування, прибирання столів.

o Учитель, який не має можливості з'явитись на свої уроки з поважної причини, зобов'язаний заздалегідь попередити про це адміністрацію школи.

o Класні керівники зобов'язані вести облік відвідування здобувачами освіти закладу і щоденно робити про це відповідну відмітку у класному журналі та журналі відсутності учнів на основі особистих спостережень та відмітки відсутніх на уроках вчителями-предметниками.

o Класні керівники терміново повинні вжити заходи по виясненню причин пропуску уроків та щодня подавати інформацію про відвідування здобувачами освіти занять заступнику директора з виховної роботи.

o Класні керівники ведуть контроль за станом харчування школярів.

o Вчителі повинні слідкувати за економією електроенергії та водопостачання.

6. Обов'язки чергових вчителів:

Відповідальний черговий по школі приходить за 20 хвилин до початку занять.

Черговий адміністратор перевіряє наявність чергових по поверхах (вчителів і здобувачів освіти).

Чергові вчителі з'являються на чергування не пізніше, як за 15 хвилин до початку занять.

Чергові на поверхах слідкують за тим, щоб під час перерви в класах дотримувався санітарно-гігієнічний режим, за порядком в коридорах, на сходинках, у вестибюлі.

Після закінчення чергування відповідальний черговий передає школу черговому адміністратору.

Всі вчителі зобов'язані слідкувати за виконанням здобувачами освіти Правил внутрішнього розпорядку, режиму роботи школи, санітарно-гігієнічних вимог.

V. ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ АДМІНІСТРАЦІЇ

Адміністрація закладу зобов'язана:

o Забезпечити виконання Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Правил внутрішнього розпорядку в закладі.

o Неухильно дотримуватись законодавства про працю, правильно організувати працю всіх у відповідності з їх фахом і кваліфікацією.

o Удосконалювати освітній процес, сприяти прояву педагогічної ініціативи, створювати умови для вибору педагогічними працівниками форм, методів, засобів навчання.

o Нести відповідальність за кінцеві результати освітнього процесу.

o Всіляко кріпити трудову і виробничу дисципліну.

o Забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників школи, створювати необхідні умови для поєднання праці з навчанням у вищих і середніх спеціальних навчальних установах.

o Забезпечувати дотримання у закладі санітарно-гігієнічних норм і правил збереження шкільного майна, безпеки співробітника і здобувачів освіти.

o Створювати належні умови для праці, які б відповідали правилам охорони праці, протипожежної безпеки.

o Організовувати гаряче харчування здобувачів освіти.

o Забезпечувати систематичний контроль за дотриманням умов оплати праці і використанням фонду заробітної плати.

o Захищати професійну честь і гідність працівників школи, чуйно ставитись до їх повсякденних турбот, забезпечувати надані їм пільги.

VІ.РОБОЧИЙ ЧАС І ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ

У Добриновецькому ЗЗСО встановлено такий режим роботи:

Погодинний режим роботи школи

1. Школа працює щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів з 7.30 до 19.00 год.

2. Вхід учнів до школи розпочинається о 8.00 год.

3. Навчальні заняття розпочинаються о 8.30 і закінчуються о 15.50 год.

4. Школа зачиняється о 20.00 особисто черговим прибиральником. Та передається сторожу. Забороняється перебування в приміщенні школи людей після вказаного часу без дозволу адміністрації школи.

5. В суботу, неділю та святкові дні школа не працює, допуску в приміщення закладу немає, за винятком проведення невідкладних робіт та заходів тільки за дозволом директора.

Тривалість уроків, розклад дзвінків

1. Тривалість уроків становить:

- у 1-му класі – 35 хвилин;

- у 2-4-му класах – 40 хвилин;

- у 5-11 класах – 45 хвилин.

2. Розклад дзвінків у 1-11 класах

1-11 КЛАСИ
1 урок 08.30 – 09.15 перерва 10 хв.
2 урок 09.25 – 10.10 перерва 10 хв.
3 урок 10.20 – 11.05 перерва 20 хв.
4 урок 11.25 – 12.10 перерва 20 хв.
5 урок 12.30 – 13.15 перерва 5 хв.
6 урок 13.20 – 14.05 перерва 5 хв.
7 урок 14.10 – 14.55 перерва 10 хв.
8 урок 15.05 – 15.50

Графік роботи адмінперсоналу школи

№ п/п Посада Початок роботи Кінець роботи
1. Директор 8.00 16.00
2. Заст. дир. з НВР 8.00 16.00
3. Педагог-організатор 8.00 16.00
4. Заст. дир. з ВР 14.00 17.00
5. Практ. психолог 11.00 15.00
6. Соц. педагог 11.00 15.00
7. Завгосп 8.00 16.00
№ п/п Посада Початок роботи Кінець роботи
8. Двірник 8.00 16.00
9. Прибиральник 8.00 16.30
10. Прибиральник 9.00 17.30
11. Прибиральник 11.30 20.00
12. Робітник з обслуговування та поточного ремонту 8.00 16.00
13. Вихователь ДГ 08.00 18.30
14. Помічник вихователя 08.00 09.00 13.30 13.00 17.00 18.30

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою. Впродовж навчального року для здобувачів освіти проводяться канікули.

В межах робочого дня працівники школи повинні вести усі види навчально-методичної роботи, навчального плану.

Робочий час педагогічних працівників регулюється затвердженим розкладом навчальних занять, складеним відповідно до тижневого навчання, а також в плані виховної та методичної роботи. Окрім педагогічного навантаження педагогічного працівника на тарифну ставку (18 навчальних годин на тиждень), робочий час включає й інші види педагогічної діяльності: підготовку до уроків, класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальними кабінетами, позакласні заходи, чергування по школі.

Тривалість робочої години педагогічного працівника регулюється п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, згідно з якою ставки заробітної плати педагогічних працівників установлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах 60 хвилин.

Позакласні заняття з предметів, додаткові, індивідуальні та групові заняття із здобувачами освіти, які потребують педагогічної підтримки, робота гуртків та спортивних секцій проводиться за розкладом, затвердженим директором школи на І та II семестр.

Різного роду збори проводяться за планом робочого тижня, затвердженим директором, у визначені дні і години. Вся робота закладу повинна закінчуватись не пізніше 22 години вечора.

Адміністрація закладу повинна організовувати облік виходу співробітників на роботу і закінчення їх роботи.

Адміністрація закладу встановлює навчальне навантаження педагогічним працівникам на новий навчальний рік (до початку періоду відпусток) з урахуванням, а також дотримання принципів:

- наступності у викладанні предметів у класах;

- збереження об'єму навчального навантаження, забезпечення стабільності об'єму навчального навантаження протягом навчального року;

- встановлення навчального навантаження не вище кількості годин на 1,5 ставки заробітної плати

Розклад уроків затверджується директором закладу.

Праця директора школи, його заступників, педагога-організатора, психолога, соціального педагога, бібліотекаря, молодшого обслуговуючого персоналу визначається графіком, який затверджується директором закладу за узгодженням з профспілковим комітетом. Заступники директора при необхідності працюють понаднормово. Графік роботи надається працівникам для ознайомлення під розпис.

Під час зимових, осінніх та весняних канікул, а також літніх, що не співпадають з черговою відпусткою, адміністрація школи залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної діяльності в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

Адміністрація школи за погодженням з профспілковим комітетом складає графік чергових відпусток і доводить до його відома всіх працівників школи під розпис. Вчителям та іншим працівникам щорічні відпустки надаються, як правило, під час літніх канікул. Графік відпусток складається на кожний календарний рік.

Надання відпустки директору оформляється розпорядженням голови Юрковецької сільської ради, а іншим працівникам – наказом по Добриновецькому ЗЗСО.

Відпустка, необхідна для санаторного лікування, може бути надана протягом навчального року тільки при наявності стабільної заміни з предмета.

Вчителям і іншим працівникам школи не дозволяється:

- змінювати на свій розсуд розклад уроків і графіки роботи;

- проводити заміну уроків без відома навчальної частини;

- продовжувати чи скорочувати продовжність уроків і перерв між ними.

- відволікати вчителів і учнів за рахунок навчального часу на роботу і проведення заходів, не пов'язаних з процесом навчання;

- продовжувати або скорочувати заняття і перерви між ними.

- передоручати виконання трудових обов’язків.

- знаходитись у закладі стороннім особам під час навчального процесу.

Для окремих категорій працівників може бути запроваджено підсумковий облік робочого часу.

У межах робочого дня педагогічні працівникиповинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, робочого навчального плану і плану навчально-дослідницькоїроботи.

За умови відсутності педагога або іншого працівника директор зобов’язаний вжити термінових заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.

Надурочна робота та робота у вихідні тасвяткові дні не допускається.

Директор залучає педагогічних працівників до чергування в закладі. Графік чергування і його тривалість затверджує за погодженням з педагогічним колективом та профорганізацією.

VIІ. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ

Заохочення за успіхи в роботі є важливим засобом зміцнення трудової дисципліни. Заохочення обґрунтовується реальними трудовими досягненнями.

За зразкове виконання трудових обов'язків, результативність в освітній роботі, довгу і сумлінну працю, новації у професійній діяльності, активну участь у житті трудового колективу адміністрація закладу застосовує такі заохочення:

· оголошення подяки з занесенням у трудову книжку;

· оголошення подяки;

· премія;

· нагородження Почесною грамотою;

· нагородження цінним подарунком;

· ушанування майстрів педагогічної праці, ветеранів праці.

· Працівникам, які успішно і добросовісно виконують свої обов'язки, надають в першу чергу пільги і переваги в галузі соціально-культурного і житлово-побутового обслуговування (путівки в санаторії, будинки відпочинку, путівки для оздоровлення дітей тощо).

· За досягнення високих результатів у навчанні і вихованні педагогічні працівники рекомендуються для нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, нагородження іменними медалями, значками.

· При заохоченні працівників школи дотримується принцип гласності.

Стягнення за порушення трудової дисципліни

1. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

а) догана;

б) звільнення.

Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут Добриновецького ЗЗСО, Правила внутрішнього розпорядку для працівників, не виконують посадових обов’язків, умови трудового договору або за результатами атестації не відповідають обійманій посаді, звільняються з роботи згідно із законодавством про працю.

Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до п.п. 3, 4, 7, 8 ст.40, ст.41 Кодексу законів про працюУкраїни.

2.Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право приймати на роботу (обрання, затвердження, призначення на посаду) даного працівника.

3. Працівники, обрані до складу профспілкових органів і звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди органу, членами якого вони є; профорганізатор – без попередньої згоди органу відповідного профспілкового об’єднання.

До застосування дисциплінарного стягнення директор школи повинен вимагати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

Дисциплінарні стягнення застосовуються директором школи безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

4. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки однедисциплінарне стягнення.

5. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розписку.

6. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде подано на нове порушення, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не припустився нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

З правилами внутрішнього розпорядку повинні ознайомитися всі працівники закладу і вони мають бути висвітлені на сайті закладу та розміщені на інформаційному стенді.

Директор Добриновецького ЗЗСО: У.І. Мензелевська

Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.